Zábava za horkého počasí: Letní řemesla pro děti


Zábava za horkého počasí: Letní řemesla pro děti

Když hrozí nuda a je horko, zapojte všechny do letních řemesel pro děti. Děti se vždy těší, že se o letních prázdninách osvobodí od školní rutiny, ale netrvá dlouho a začnou přemýšlet, co dělat. Letní řemesla pro děti je zabaví a možná je i něco naučí.

V létě mohou řemesla pro děti zahrnovat nalezené předměty, jako jsou semínka, traviny a podobné předměty. Nechte děti vytvořit koláže z přírodnin tak, že tyto předměty nalepí na tuhý kus kartonu. Pomozte jim nastříkat některé nálezy stříbrnou nebo zlatou barvou. Případně mohou na některé nálezy nalepit třpytky. Možná by je také bavilo sbírat hlavičky semen divokých květin a vytvářet aranžmá ze sušených květin. Kytici naaranžujte do vlastnoručně vyrobené vázy.

Váza na letní kytice, čerstvé nebo sušené, je dalším řemeslem, které přirozeně zapadá do kategorie letních řemesel pro děti. Jednoduchou vázu lze vyrobit z plechovky. Zvláště dobře se hodí plechovky od polévky, protože jsou zvenku hladké a poměrně úzké. Nezapomeňte opilovat případné ostré výstupky na vnitřním otvoru. Umělecké dílo začněte tím, že vystřihnete kousek stavebního nebo jiného barevného papíru tak, aby se vešel po stranách plechovky. Ten bude přilepen na vnější stranu plechovky, ale nejprve je třeba ji ozdobit.

Víčko vázy lze ozdobit mnoha způsoby. Dítě může na papír nakreslit letní výjev a poté jej ozdobit nalepenými třpytkami nebo malými samolepkami letních věcí. Dalším nápadem je, aby dítě napsalo velkým písmem své jméno a na písmena nalepilo fazole, semínka nebo třpytky. Před připevněním papíru na vnější stranu plechovky nechte všechno lepidlo zaschnout. Přidejte vodu a čerstvé květiny nebo nechte zaschnout pro suché květiny.

Plechovku můžete také použít jako nádobu na drobnosti nebo místo na pera, tužky a fixy. Aby to byly opravdové letní výtvory pro děti, přilepte na papír ozdobně hlavičky travních semínek a nalezené lusky.

Vázy ze sklenic jsou také dobrým letním řemeslem pro děti. Zvláště roztomilé jsou vázy ze zavařovacích sklenic, ale hodí se i jakákoli vylitá sklenice od majonézy, okurek nebo jiná sklenice, dokonce i plastová. Abyste mohli ze sklenice udělat vázu, musí být nejprve zářivě čistá. Děti se v létě rády namočí, takže je nechte vyhrnout si rukávy (nebo si obléknout plavky!) a bavit se cákáním u dřezu při „mytí nádobí“. Když je sklenice čistá a suchá, přivažte kolem otvoru atraktivní stužku. Pokud chcete, ozdobte vnější stranu sklenice nalepenými korálky a knoflíky.

Letní řemesla pro děti zajistí několik roztomilých dekorací v domácnosti a zabrání dětem v nudě. Letos v létě by řemesla pro děti měla být na prvním místě v seznamu úkolů každého rodiče!