Vánoční řemeslo: Ozdoby z korálků a dutinek


Vánoční řemeslo:  Ozdoby z korálků a dutinek

Vánoční ozdoby z obyčejných čističů trubek a levných akrylových korálků jsou velmi pěkné a snadno se vyrábějí. Vypadají docela působivě a přitom je jejich výroba dostatečně snadná i pro malé děti. Toto je jeden z nápadů na vánoční řemesla, který můžete používat znovu a znovu. I starší lidé si užijí výrobu tohoto vánočního řemesla, které lze obměňovat a vytvořit tak řadu různých třpytivých ozdob na vánoční stromeček.

K výrobě ozdob z korálků a čisticích trubek potřebujete obyčejné čisticí trubky v požadovaných barvách a akrylové korálky. Dva typy korálků jsou obzvláště efektní, když jsou navlečeny na čističích trubek. Jednomu typu se říká korálky sunburst, ale jsou známé také jako korálky paddlewheel, korálky snowflake nebo korálky starburst. Tyto korálky mají šest fasetovaných lopatek rovnoměrně rozmístěných kolem středu, který obsahuje otvor pro navlékání. Když se několik těchto sunburst korálků navlékne za sebou, zapadají do sebe v propletených vzorech.

Druhý typ korálků, který je pro toto vánoční řemeslo také účinný, se nazývá trojkorálek nebo vrtulkový korálek. Má tři zaoblené hrbolky uspořádané kolem otvoru pro navlékání. Stejně jako korálky sunburst se i trojkorálky při postupném navlékání vzájemně proplétají. Chcete-li získat co nejtřpytivější a nejatraktivnější vánoční ozdoby, pořiďte si tri korálky a/nebo sunburst korálky v průsvitných barvách červené, zelené a čiré. Tři korálky lze sehnat také v metalické zlaté a stříbrné barvě, které lze použít i v tomto vánočním řemesle.

Čističe trubek seženete ve stříbrném a zlatém pozlátku, stejně jako žinylku všech barev. Pro vánoční řemeslo se nejlépe hodí metalické a vánoční barvy. Korálky zakryjí čističe trubek, ale konce bude třeba stočit k sobě a udělat z nich závěsy, aby byly vidět.

Navlékání těchto korálků na čističe trubek zvládne každý, dokonce i malé děti. Konec čističe trubek ohněte nahoru, aby korálky nespadly. Čistič trubek funguje jako jehla, takže jehla není potřeba. Pro dosažení nejlepších výsledků ukažte dětem, jak při navlékání střídat barvy, nebo začněte vzor ze tří barev. Když jsou korálky navlečené na čističích trubek, lze je ohýbat do různých vánočních tvarů. Například navlékejte střídavě červené a čiré korálky a pak jeden konec čističe trubek ohněte dolů, abyste získali tvar cukrové třtiny. Nebo střídejte červené a zelené korálky a vytvořte kruh pro věnec. Z červeného čističe trubek vytvořte malou mašličku, kterou věnec ozdobíte. Vytvořte závěs na vánoční výrobek nebo kruh jednoduše přehoďte přes větev stromku.

Pokud budete experimentovat s čirými korálky a stříbrnými čističi trubek, můžete si vyrobit krásné ozdoby ve tvaru sněhových vloček nebo hvězd. Vzory sněhových vloček můžete stočit pouze ze stříbrných čističů trubek, bez korálků, a vytvořit tak jednoduchou, ale pěknou dekoraci.

Ozdoby z korálků a čističů trubek jsou vánočním řemeslem, které budete používat každý rok. Toto jednoduché, ale hezké vánoční řemeslo ocení děti i jejich rodiče.