Uspořádejte u vás doma večer plný her a koníčků!


Uspořádejte u vás doma večer plný her a koníčků!

Budujte rodinnou komunikaci a sounáležitost tím, že každý týden uspořádáte večer s hobby hrami. V dnešní době je tak snadné nechat práci, školu a běžné záležitosti ovládnout celý den, že můžeme snadno ztratit vzájemný kontakt. Pokud se jednou týdně sejdeme na hobby večeru s hračkami, můžeme tyto rodinné vazby obnovit. Rodiny s malými dětmi se pravděpodobně více zaměří na hračkářský aspekt hobby večera. Udělejte si čas na to, abyste si s těmito malými dětmi lehli na zem a hráli si s nimi. Obejměte panenky a říkejte si „babičko“ nebo „dědečku“. Tlačte ta nákladní auta a předstírejte přímo s dětmi. Pokud to vaše záda vydrží, nechte je, aby se na vás střídavě vozily jako na koni, zatímco vy se budete plazit a ržát. To miluje každé dítě!

Za letních večerů zkuste v parku na pískovišti večerní hru s hračkami. Pomocí starého síťovaného pytle na potraviny nasbírejte různé vhodné hračky na písek, které si můžete vzít s sebou. Mezi tyto hračky patří různé nádoby, několik vozidel na kolečkách, zahradní nářadí na hraní a odložené kuchyňské náčiní. Na pískovišti můžete s dětmi vytvářet města se silnicemi, hrady nebo prostě cokoli. Modelovací těsto je také skvělou aktivitou pro hobby večer plný her s hračkami. Nasbírejte malá vykrajovátka na sušenky a stará víčka od zavařovacích sklenic (na pánvičky) a vytvářejte efektní sušenky a dezerty – samozřejmě nejedlé a bez kalorií! Děti mohou otočit velkou krabici na bok jako pult a vystavit dobroty k prodeji. Vy samozřejmě budete předstírat, že nakupujete, jíte a pochutnáváte si!

Mezi zábavné hry pro rodinný večer patří karetní hry jako Uno, deskové hry jako Candy Land nebo Life a domino. Při výběru her ke hraní je třeba zvážit několik věcí. Je například Scrabble zábavný pro všechny, nebo se některým hráčům zdá všechno to hláskování a přemýšlení jako práce? Netrvá hra věčnost, takže se pozornost některých hráčů vyčerpá? Podporuje hra nemilosrdnou soutěž jako Monopoly, takže poražení se cítí odstrčeni? Je důležité, aby se děti naučily prohrávat a přitom se bavit. Hru „neházejte“ tak, že je záměrně necháte stále vyhrávat, ale ani je pokaždé nemilosrdně neporážejte. Ať je to zábava. Pokud některým dětem dělá prohra problém, vyzkoušejte některé z nových kooperativních her, kde jsou všichni ve stejném týmu.

Koníčky jsou také skvělé pro sdílení v rámci rodiny. Možná by vaši rodinu zajímalo věnovat se společně hudebním dovednostem. Rodiny tvoří skvělé pěvecké skupiny, protože jejich hlasy k sobě dobře ladí. Pokud to není nic pro vás, možná by vás všechny bavilo rybaření. Pro některé rodiny je zábavou tancování na náměstí, zatímco jiné rodiny rády hrají badminton nebo jiné aktivní hry a sporty. Důležité je, abyste se společně bavili.

Když budete mít každý týden večer hobby her s hračkami, pomůže vám to zůstat si s dětmi nablízku, až vyrostou. Udrží to pouto lásky čerstvé a komunikační linky otevřené. Naplánujte si tento týden hobby večer plný her s hračkami!