Umělecký a řemeslný nápad: Pouzdro na brýle


Umělecký a řemeslný nápad: Pouzdro na brýle

Jste vedoucí tábora, učitelka nebo maminka, která se učí doma, a hledáte pro své děti nový nápad na výtvarnou výchovu? Nebo jste vedoucím rekreace v centru pro seniory či domově důchodců a hodil by se vám nový projekt? Ať tak či onak, tento nápad na výtvarné práce bude zajímavý a zábavný pro všechny. Tuto skleněnou vitrínu lze použít, darovat nebo přeměnit na kabelku na náhrdelník.

K výrobě pouzdra na brýle budete potřebovat následující jednoduché materiály: čtverec řemeslné pěny, plastové nebo velké tupé jehly, šňůrku na šňůrky nebo silnou přízi. Z pěny vystřihněte dva obdélníky o rozměrech 3-1/2 palce (9 cm) x 6 palců (15 cm). Pomocí děrovačky udělejte na třech stranách každého obdélníku otvory, přičemž jednu kratší stranu nechte nepropíchnutou. Otvory udělejte ve vzdálenosti 1/2 palce od sebe a nechte mezi otvorem a okrajem pěny alespoň 1/4 palce. Otvory musí být v jedné linii, aby bylo možné oba kusy sešněrovat. Pokud připravujete řemeslo pro malé děti, měli byste otvory udělat sami. V opačném případě mohou tento krok provést řemeslníci, pokud máte dostatek párů děrovaček.

V této fázi mohou řemeslníci vystřihnout ozdobné tvary z jiných barev řemeslné pěny nebo můžete zakoupit sady hotových vystřižených pěnových tvarů. Pokud děláte řemeslo na zvláštní akci, jako je prázdninová biblická škola, vyberte tvary, které odpovídají tématu akce. Například pokud má biblická škola nebo tábor kovbojské téma, najděte tvary, které se k němu dobře hodí, jako jsou boty, kovbojské klobouky a hvězdy. Nechte děti vybrat tvary, které se jim líbí, a nalepte je podle potřeby. Můžete také poskytnout korálky nebo flitry, které se dají také nalepit, zejména pokud jsou řemeslníci o něco starší.

Dalším krokem v tomto výtvarném nápadu je provléknutí plastové jehly přízí nebo šňůrkou. S přízí se možná trochu lépe manipuluje, ale šňůrková krajka je lesklá a atraktivní. V nouzi někteří učitelé malých dětí používají jako jehlu spínací špendlík. Je to jistě bezpečná alternativa. Jednoduše provlékněte přízi otvorem a otevřený konec špendlíku použijte, jako by to byl hrot jehly. Děti nyní mohou začít šněrovat přední a zadní stranu pouzdra na brýle dohromady.

Chcete-li tento výtvarný nápad proměnit v kabelku na náhrdelník, jednoduše připevněte do každého rohu kousek krajky ze šňůrky a vytvořte tak dlouhé držadlo. Děti budou toto pouzdro rády používat jako místo pro ukládání tajných poznámek a drobných předmětů. Pokud budou chtít, mohou pouzdro na brýle darovat rodiči, prarodiči nebo kamarádovi, který nosí brýle. Ať tak či onak, tento výtvarný a řemeslný nápad bude zajímavý pro všechny.