Řemesla z hliněných hrnců: Vyrobte si zvonek na verandu


Řemesla z hliněných hrnců:  Vyrobte si zvonek na verandu

Řemeslné výrobky z hliněných hrnců jsou roztomilým způsobem výroby domácích dekorací. V řemeslech z hliněných květináčů lze z hliněných květináčů vyrobit různé dekorativní věci, které zaujmou zahrádkáře. Obvykle řemeslník začíná s novými květináči. Květináče se často zdobí barvou a také se svazují provazem nebo šňůrou, aby vznikly věci.

Květináče pro hliněná řemesla lze zakoupit v mnoha různých velikostech, od maličkých o průměru nejvýše 2 palce až po obrovské o průměru přes metr. Pro začínající projekt začněte s menšími hrnci. Začátečník by si také měl vybírat řemesla z hliněných hrnců, která nepoužívají příliš mnoho hrnců v příliš propracovaném designu. Příkladem vhodného řemesla pro začátečníky v oblasti hliněných hrnců je výroba zvonu ze dvou hliněných hrnců. Kupte si jeden hrnec o průměru asi pět nebo šest palců a druhý, který je velmi malý. Malý hrnec použijete jako klapačku pro zvonek. Budete také potřebovat ozdobnou šňůru, dva velké dřevěné korálky a barvy v požadovaných barvách. Možná si budete chtít koupit také nějaké nalepovací šperky, kterými zvonek ozdobíte. Zvonek je pěknou dekorací na verandu.

Šňůru ustřihněte na délku 60 cm. Konec šňůry přehněte přes 8 cm a svažte uzlem, čímž vytvoříte smyčku. Tato smyčka slouží k zavěšení zvonku na háček nebo hřebík. Nyní otočte větší hliněný hrnec dnem vzhůru. Volný konec šňůry protáhněte otvorem v hrnci dolů. Položte hrnec na bok a jeden z velkých dřevěných korálků posuňte po šňůře nahoru, dokud nebude asi 25 cm od volného konce. Nyní šňůru kolem korálku uvažte tak, aby korálek nemohl ze své pozice na šňůře sklouznout. Pokud jste to udělali správně, můžete květináč za smyčku zvednout. Při výrobě hliněných hrnců musí být korálky dostatečně velké, aby šňůra neprošla otvorem ve dně hrnce.

Na volný konec šňůry připevníte stejným způsobem malý hrnec. Posuňte malý květináč po šňůře nahoru, abyste mohli snáze přivázat druhý velký dřevěný korálek na konec šňůry. Když nyní celé aranžmá zvednete za poutko, měl by menší květináč volně viset uvnitř většího květináče a při klapání o větší květináč vydávat příjemný zvuk.

Vnější stranu většího květináče ozdobte barvou podle potřeby. Můžete jej natřít černými a bílými skvrnami s motivem holštýnské krávy. Vrchní část zvonu můžete také ozdobit hedvábnými nebo sušenými květinami a zelení a mašlí ze stuhy.

Pro obměnu tohoto řemesla vyrobte tři zvonky a zavěste je na vodorovný kus naplaveného dřeva nebo jiný zajímavý kus přírodního dřeva. Při výrobě závěsných hliněných zvonečků vždy dbejte na to, aby byly korálky dostatečně velké a pevně přivázané, protože při pádu na zem se hliněné zvonečky rozbijí.

K dalším řemeslům z hliněných květináčů patří výroba velké panenky nebo strašáka z do sebe navlečených a pomalovaných květináčů. Panenka může sedět na židli nebo na schodech přední verandy. Namalujte mu obličej tak, aby vypadal jako strašák, lucerna, skřítek nebo dítě. Řemeslné výrobky z hliněných květináčů se hodí zejména k vystavení venku.