Podmořský svět zachycený pomocí fotografie


Podmořský svět zachycený pomocí fotografie

Podvodní fotografie se každým rokem rozšiřuje, ti, kteří se potápějí, chtějí přiblížit svět potápění i těm, kteří se nepotápějí. Světové oceány a zátoky nás vždy fascinovaly jako neznámý svět. Přinášet fotografie z dovolené domů svým přátelům nebo je prodávat jako profesionálové je tradice, která se dodržuje odedávna, a nyní můžeme podmořský svět přinést domů pomocí digitální fotografie.

Existuje mnoho typů podvodních fotoaparátů. Máte vysoce drahé profesionální fotoaparáty a jednorázové mírně efektivní verze. Vědět, který fotoaparát vám bude vyhovovat, je velmi důležité. Část hledání správného fotoaparátu může spočívat v pouzdru, které si chcete pořídit. Podvodní fotografování vyžaduje, abyste fotoaparát chránili před škodlivými vlivy vody, takže budete muset zakoupit pouzdro s těsněním, které vodu eliminuje. Nalezené pouzdro může vyhovovat fotoaparátu, který máte. Ve skutečnosti většina společností prodává pouzdra pro fotoaparáty, které máte. Pokud zjistíte, že jste, potřebujete lepší fotoaparát pro podvodní svět, budete se muset podívat na obaly. Tyto balíčky budou obsahovat pouzdro.

Podívejme se na 35mm fotoaparáty. Většina těchto fotoaparátů je pouze typu namiř a natoč. Pokud byly určeny pro použití pod vodou, je pravděpodobné, že mají alespoň mírný filtr, který koriguje nedostatek barev pod vodou. Tyto fotoaparáty neodfiltrují částečky, které najdete plavat ve vodě za špatně viditelného dne. Obvykle jsou omezeny na méně než 100 metrů. Tento typ bych nepoužíval na nic pod 80 metrů. Nechtěli byste přijít o snímky, protože pouzdro selhalo pod tlakem. I když to není běžné, je to pro většinu fotografů problém.

Profesionálnější fotoaparáty jsou větší a mají obrovský objektiv, který propouští světlo, a také filtry, které pomáhají vnést do každé fotografie jasnost. Tyto fotoaparáty obvykle vyžadují, abyste měli hlubokou zálibu v podvodní fotografii, protože náklady na ně jsou vysoké. Digitální fotoaparáty jsou nejlepším způsobem, jak pořizovat podvodní fotografie, protože se můžete ujistit, že dosáhnete požadovaných efektů, ještě než opustíte viděné. Většina podmořského života se samozřejmě na druhý záběr nezdrží, ale korálové útesy a živočichové, kteří je obývají, mohou zůstat.

Většina podvodních fotoaparátů je také vybavena bleskem. Než se ve svém koníčku ponoříte příliš daleko, je nejlepší absolvovat kurz podvodní fotografie. Někdy vám blesk při fotografování pomůže, jindy ale objekt vyplaví a zkazí otisk. Podvodní fotoaparáty můžete používat i při šnorchlování. Některé blesky jsou vestavěné ve fotoaparátu, jiné jsou externí. Externí blesky mohou mít podobu tyče s malou žárovkou nahoře.

Při skladování podvodního fotoaparátu a blesku je obvykle chcete skladovat bez baterií, protože baterie se mohou rychle vybít. To se týká hlavně fotoaparátů, které používají dvojité baterie AA. Podvodní fotografie je skvělý svět, který si můžete vzít s sebou domů, zejména pokud jste na dovolené s potápěním. Podvodní fotografie vyžaduje o něco více dovedností než běžné fotografování kvůli světelným podmínkám, ale jakmile je pochopíte, přivezete si domů pokaždé skvělé snímky.