Nuda s dětskými řemesly


Nuda s dětskými řemesly

Slyšeli jste někdy z úst svého dítěte známá slova: „Já se nudím“? Pokud ano, pak jsou pro vás řešením dětská řemesla. Poskytněte dětem řemeslné materiály a nuda bude minulostí. Přečtěte si nápady na dětská řemesla.

Mezi základní materiály pro dětská řemesla patří papír, pastelky, bezpečné nůžky a lepidlo. Papír pro dětská řemesla může zahrnovat stavební papír, obyčejný papír na psaní, kartony různých barev a mnoho dalších možností. I z nevyžádané pošty a starých časopisů lze vytvořit zajímavé výtvarné projekty. Pastelky jsou vhodné pro menší děti, ale obchody jsou dnes plné dalších možností, jako jsou smývatelné suché fixy, akvarelové tužky a gelová pera. Dětské řemeslné potřeby mohou přijít na peníze, ale i s omezeným rozpočtem existuje mnoho možností.

Mezi další materiály, ze kterých mohou děti vyrábět, patří recyklované harampádí a nalezené předměty. Recyklovaným harampádím mám na mysli prázdné krabice od cereálií, krabičky od zubní pasty, lepenku z obalů, plastové nádoby, a dokonce i plechovky. Pokud však necháte děti vyrábět s plechovkami, musíte se ujistit, že otevřený okraj plechovky nemá žádné ostré hrany. Ty jednoduše opilujte nebo zmáčkněte kleštěmi.

Mezi nalezené předměty patří listy, větvičky, kameny, hadí kůže a další přírodní předměty, které dítě může najít. Možná se v okolí nachází ovčí farma. Pokud ano, lze často najít zbytky vlny přilepené na plotech z ostnatého drátu. Všechny tyto předměty lze použít v dětských řemeslech.

Jedním z nejzábavnějších a nejoblíbenějších dětských řemesel je výroba koláže. Při výrobě koláže mohou děti lepit cokoli. Na pozadí použijte těžký papír a pak už nechte kreativitu začít! Další výzvou může být koláž na nějaké téma, například jídlo, zvířata nebo děti. Ve starých časopisech lze hledat ty správné obrázky, které lze vystřihnout a nalepit na pozadí. Starší dítě může chtít vystřihnout detaily z obrázků v časopisech a znovu je poskládat novým a zajímavým způsobem. Mohou vystřihnout zajímavá slova a titulky a také je přidat.

Mezi řemesla mladších dětí mohou patřit koláže z nalepených těstovin, fazolí, tyčinek od nanuku, listů a mnoha dalších materiálů. Nezapomeňte také na třpytky. Pokud rozpočet dovoluje jen několik dětských řemesel, nezapomeňte, že děti všech věkových kategorií, zejména dívky, mají opravdu rády vytváření uměleckých děl, která obsahují třpytky. Ale ať už jsou vaše děti chlapci nebo dívky, mladší nebo starší, navrhněte nějaké dětské řemeslo, až se vaše děti budou příště nudit!