Květinová zahrada


Květinová zahrada

Květinová zahrada je každým dnem populárnější. Květiny dokáží rozzářit den každého z nás, krásně voní a jsou skvělým koníčkem. Květinářství je jednoduché, levné a zábavné. Květinové zahradničení lze provozovat pro okrasu dvora, jako pouhý koníček, nebo dokonce profesionálně.
Než se vůbec začne s květinovou zahradou, je třeba učinit některá rozhodnutí. Musíte se rozhodnout, zda chcete letničky, které žijí jednu sezónu a musí se každý rok přesazovat, nebo trvalky, které přežijí zimu a v létě se opět vrátí. Při nákupu a výsadbě věnujte pozornost tomu, jakým květinám se daří ve vašem klimatu, a také nárokům na slunce.
Při pěstování květin se musíte před výsadbou rozhodnout, jaký typ vzhledu chcete. Například smícháním různých výšek, barev a odrůd květin dohromady ve stylu „divokých rostlin“ získá vaše zahrada luční vzhled a může být velmi okouzlující. Pokud v přední části zahrady vysadíte krátké květiny a v zadní části zahrady se budete snažit dosáhnout nejvyšších květin, vytvoříte „styl stupňovitého růstu“.
Semena pro pěstování květin si můžete objednat v katalozích nebo zakoupit ve školce. Většina lidí zajde do školky a koupí si skutečné květiny, které pak přesadí. Poté, co si připravíte plochu zahrady a nakoupíte květiny, je dobré květiny na záhon rozložit, abyste se ujistili, že se vám jejich uspořádání líbí a že budou správně rozmístěny.
Jedním z nejjednodušších procesů při pěstování květin je jejich výsadba/ pokud máte semena, stačí je na záhoně posypat. Pro výsadbu přesazených rostlin vykopejte jámu jen o něco větší, než je květina, stáhněte nádobu a květinu do jámy zasaďte pravou stranou nahoru. Přikryjte ji sypkou zeminou a pevně přitlačte, poté zalijte.

Údržba květinové zahrady je ještě jednodušší než její výsadba. Ačkoli by to mohly zvládnout samy, je dobré na začátku jara aplikovat sáček hnojiva. Jakmile začnou květy vadnout, zaštípněte je a udržujte je v dobrém stavu a zalévejte. Abyste si v příští sezóně květinové zahrady ušetřili práci, zbavte zahradu veškerého odpadu a rozprostřete organické živiny, jako je rašelinový mech nebo kompost. Nezapomeňte půdu obrátit, aby se hnojivo řádně promíchalo, a po dokončení ji uhlaďte hráběmi. Pokud máte vysazené trvalky, dávejte pozor, abyste při tomto procesu nenarušili jejich kořeny.

Pěstování květin je snadné jako 1, 2 a 3: stačí se rozhodnout, co zasadit, zasadit to a zalévat, zalévat, zalévat! Květinová zahrada je bezpochyby stále populárnější a dává každému skvělý důvod strávit nějaký čas venku a vyzkoušet si svůj zelený palec.