Jak vyrobit zvonkohru


Věděli jste, že ze staré červenohnědé hlíny z neglazované keramiky můžete vyrobit zvonkohru? (Terakotové hrnce) Z hrnců se dá vyrobit pěkná várka zvonkoher. Pro začátek budete potřebovat až deset keramických hrnců. Průměr by měl být přibližně 2.5 cm a až 15 cm. Budete potřebovat dřevo, šest desek a barvu na lakovou povrchovou úpravu. Budete potřebovat až deset šroubů s průchodkou o průměru 5/8 palce. Přidejte až deset kulatých korálků ze dřeva a asi 3/8 palce cívky, tj. až 30 liber rybářského vlasce. Budete potřebovat drát až 20 metrů, tj. cívek a 7/8 palcový průchodkový šroub.

Nyní jste připraveni na výrobu zvonkohry. Na dřevěné desky naneste vrstvu laku, nechte zaschnout a několikrát pokračujte v přidávání laku podle potřeby. Použijte průchodkový šroub 5/8 a ručně jej zašroubujte do desky. Pokud přidáte, další šrouby udržujte v centimetrové vzdálenosti. Podélně si odřízněte měřicí šňůru. Poté na obou koncích provlékněte vlasec a zasuňte jej do průchodkového šroubu. Protahujte vlasec, dokud nedosáhnete spodní oblasti nádoby.

Jakmile tento krok dokončíte, protáhněte skrz dřevěné korálky další vlasec měřící podélně a upevněte jej tak, aby tvořil dvojitý spoj. Pokud cítíte potřebu tuto oblast upevnit, můžete použít lepidla.

Vezměte další nádoby, které máte k dispozici, a vytvořte z nich zvonkohru, provlékněte je a podle potřeby regulujte podélnou míru. Nyní můžete přidat průchodky 7/8 šrouby pro zavěšení zvonkohry. Šrouby připevněte uprostřed vaší korunní desky. K zavěšení zvonkohry použijte drát popsaný v tomto článku.

Nyní máte zvonkohru hotovou. Na závěr tohoto článku vám dám několik tipů na výrobu hadů, které umístíte pod spodní části dveří, abyste mohli v chladných měsících zabránit větru.

Pokud nemáte doma metr látky, kupte si metr silné textilní vazby látky nebo manšestru. Budete potřebovat nitě, které budou ladit s vaší látkou. Kromě toho budete potřebovat výplň, suché fazole a rýži. Přidejte několik lepidel a plsti, nejlépe červené, bílé a černé.

Poté shromážděte látku a ořízněte ji na šířku 10 palců a na délku asi 6 palců. Před řezáním si změřte dveře, protože budete potřebovat délku širší, než je spodní plocha dveří. Použijte dva díly vnějších oblastí vaší látky, shromážděte a ručně nebo strojově sešijte alespoň 3 strany a asi 3/8 palce od okraje vaší látky. Budete si muset nechat k dispozici krátkou oblast vaší látky. Na pravé straně tkaniny zakryjte švy a přidejte výplň, tj. výplň. Otočte okraje nahoru a poté je prošijte a vyberte přísady pro návrh vašeho hada.

Pokud se pro to rozhodnete, můžete k výrobě očí použít lepidlo, knoflíky, cvočky atd. Stejně tak můžete z plsti vytvořit ústa, nos atd. Červenou plsť použijte na rty, jazyk atd. a černou na okolní prvky kolem očí, jako jsou víčka nebo obočí.

Hadi budou také skvělým dárkem na zahřátí. Můžete jich vyrobit několik a darovat je svým přátelům, stejně jako jich mít několik doma, abyste je v zimních měsících zahřáli.