Jak vyrobit šaty pro porcelánové panenky


Jak vyrobit šaty pro porcelánové panenky

Porcelánové panenky, čínské panenky atd. jsou vyrobeny z keramiky a/nebo keramiky. Panenky jsou malé, střední a někdy i dlouhé. Panenky twirps, mellette nebo mladé panenky mohou využívat šaty s kroupami, zástěru, boty, ponožky atd. Ponožky a boty můžete zakoupit v řemeslných obchodech, v opačném případě pro ni můžete předměty ručně uplést.

Pro začátek budete potřebovat materiály. Materiály by měly zahrnovat 25 cm látky, ze které vyrobíte spodní prádlo a šaty. Přidejte 6 palců bílé hladce tkané látky nebo batistu, ze kterého si vyrobíte zástěru. Látka by měla být vyrobena z jemných, měkkých a hladce tkaných látek, jako je len, bavlna atd. přidejte 120 cm a další kousky krajky se zúženým okrajem, abyste si mohli vyrobit spodní prádlo, zástěru a šaty. Budete také potřebovat lehké nitě DMC z polybavlny. Vyšívací nit DMC by měla být lehká i pro použití na šicím stroji. (Případně) Helmar je sprej na látky, který stabilizuje materiál. Budete ho potřebovat také. V obchodech pro řemeslníky najdete i jiné značky.

Zakupte vyšívací nitě 818, například růžové. Budete potřebovat také zelenou. (524) Tyto nitě budou použity na výrobu čepce a zástěry. Budete potřebovat také cvočky a/nebo knoflíky. Zakupte si typy OOO a také „cvočky OOO“, abyste mohli zástěru doplnit.

Jakmile si shromáždíte materiál, budete potřebovat hereckou techniku, která zahrnuje vzory, které budete stříhat. Vzory by měly obsahovat 2-spodní prádlo, přední horní část šatů na záhybech nebo živůtek. Budete potřebovat také vzor pro vytvoření zadní oblasti živůtku na záhybech. Dále přidejte dva rukávy a záhyb kiltu šatů.

Jak navrhnout spodní prádlo:
Začněte tím, že překřížíte krajku, kterou připevníte k nohám. Přitáhněte pravou stranu nebo strany látky k sobě a začněte prošívat v předním středu a zadním středu tak, aby se švy spojily. Neupravené okraje korunky by se měly překřížit a otočit o ¼ palce, abyste dosáhli krytí. Sešijte na místě a ponechte otvor pro nit rozšiřitelnou prostřednictvím potahu nebo pláště. Nyní spojte švy v rozkroku a přidejte lepidlo na látku na konce rozkroku nebo švy nitě. Nyní můžete stříhat. Překřižte a začněte prošívat nad rozšiřitelným kloboučkem a o vnitřní stranu nožiček panenky ve vzdálenosti ½ palce od okrajů vaší látky.

Po prošití rozpěrné látky pokračujte v protahování přiléhajících nožiček. Váš rozpínací plášť by se měl snadno oddělit od překřížené oblasti. Nyní můžete rozpínací látku zafixovat a vystřihnout na míru. Totéž proveďte na druhé nohavici. Poté rozstřihněte rozpínací látku tak, aby se přizpůsobila linii pasu, a sešijte ji v místě korunky spodního prádla a zajistěte ji.

Nyní jste připraveni ušít si šaty. Na začátku chcete spojit linii šití na ramenou a živůtku vepředu a prodloužit živůtek v zadní oblasti. V liniích záhybů přitiskněte střed zadní části. Nyní můžete změřit okraje výstřihu, včetně výstřihu vpředu a středu zad a tak dále. Nyní si můžete po zdvojení dosažených rozměrů ustřihnout zúžené okraje krajky tak, aby vyhovovaly vaší panence.

Poté vytáhněte nit nahoru, abyste se setkali s horní částí krajky, a shromážděte ji tak, aby odpovídala středům krku a zad. Konce by se měly přehnout před tím, než si krajku dopnete a začnete krajku prošívat kolem krku na liniích švů. Protilehlé strany nechte volné. Pravá lícová strana by měla být přivedena k živůtku na pravé straně a švy na ramenou by měly souhlasit. Začněte šít u výstřihu a pak prošijte řadu před ním, počínaje středem zad. Pokračujte kolem panenky až ke středu zad. Poté vystřihněte výstřih, otočte jej tak, aby svíral pravý úhel směrem ven, a poté oděv vyžehlete.