Jak vyrobit čepici


Jak vyrobit čepici

Chcete-li vytvořit porcelánovou čepičku pro panenku, určete nejprve velikost hlavy panenky. Jakmile budete mít velikost, budete potřebovat materiál. Pokud je čepička menší než 10 palců, můžete ji vytvarovat z drátu. K výrobě čepičky můžete použít jakýkoli typ materiálu, včetně batistu.

Materiály, které budete potřebovat, jsou 6 palců látky (bílé), například batistu. Budete potřebovat několik krajkových tkanic, řekněme asi 2,5 metru a ½ palce krajkového okraje. Shromážděte 36 palců hladkého řemeslnického drátu. Budete potřebovat 28 palců oboustranné rayonové tkaniny, například saténové stuhy, a sadu štípacích kleští na drát a kleště s dlouhým náustkem. Jakmile shromáždíte materiály, můžete začít své postupy při vytváření čepice.

K vytvoření vzorů budete potřebovat křídový papír. Jakmile budete hotovi, vyřežete dva sou‘ westery: (tj. čepce) byste měli mít dvě řady krajek, z nichž jedna je nahoře a druhá nahoře. Jakmile budete mít své vzory, udělejte vlnovku tvořící vroubek u okraje krajky a pokračujte do středu čepce. Sešijte pravou stranu a vytvořte rovný steh, abyste okraje sešněrovali a spojili s okraji výstřihu a okraji v horní části. Aby byla krajka vidět, když čepici otočíte, měla by krajka na konci čepice vyčnívat nad švy.

Nyní použijte podšívku, přiložte ji na sou‘ wester a začněte ji hromadně prošívat přes linie předchozích stehů k okrajům výstřihu a okraji korunky. Konce nechte volné, čepici otočte ve vnitřních prohlubních a ven tak, aby se krajka ukázala na okrajích korunky a krku, a poté ji přitiskněte.

Použijte svůj vzor a prošijte podél linií. Chcete vytvořit kryt na drátek. Dále přišijte ještě jeden okraj krajky pod čepičku na levé straně a pokračujte doprava. Prošijte ve směru linie a zakryjte v blízkosti okrajů korunky. Vlnité linie u korunky prošijte do krajky a pokračujte k vnějším okrajům.

Nyní budete muset zastřihnout konce klobouku. Použijte štípací kleště a stříhejte podél linií drátu tak, aby se vešel do 11 palců od okrajů korunky. Poslední okraj korunky bude potřebovat 8 a půl palce drátu. Střed by měl mít 7 ½ palce a okraje krku 7 palců. Asi o ¼ palce zahněte konce drátu. Poté drát rovnoměrně vetkněte do potahů na jednom konci vašich neupravených okrajů. Kleštěmi ohněte drát o ¼ palce a o další čtvrtinu, dokud nebude drát zajištěn. Vytáhněte látku na okrajích korunky včetně druhého okraje korunky a přidejte drát do středu a na okraje drátku na krk.

Drát bude přesahovat do druhé cílové oblasti, jejíž zahnuté konce budete muset zastřihnout, jakmile zkontrolujete, zda je oblast vyvážená. Chcete se vyhnout tomu, aby drát vyjížděl na potah. Poté dráty dvakrát ohněte o ¼ palce a zajistěte konce. Chcete si vyrovnat ozdobné látkové lemy, které po dokončení čepice můžete oříznout stuhou, vytvořit dvojí 14palcové podélné řezy a připevnit stuhu k boku klobouku. Pokud byste chtěli další vzory, například odznak ve tvaru růže (Rosette), budete muset použít růžové klíčky a vyšít je na stuhy.